
Blend It Studios
Salon + Esthetics Studio making you feel good... and look even better.
We have a full service salon offering Men's, Ladies, and Kids cuts, styles, extensions and vibrant colours.
We offer Lash Extensions, body waxing, laser treatments and IPL Therapy.
Our team is fantastic and welcoming to all. Stop in today to meet our team and shop our professional supplies, hair care and locally loved retail products.
HAIR CARE IS HERE.
Looking to get your locks together? We have added all our products for easy browsing. We have some exclusive products instore.
Please stop in or send us a message if you are looking for a certain product.

- Apparel & Accessories 7 products
- Example Collection Title
- Example Collection Title
- Example Collection Title
-
Beautician Apron
- Regular price
- $17.99
- Regular price
-
$25.00 - Sale price
- $17.99
- Unit price
- per
-
All You Need Is Lashes Socks (Light Grey)
- Regular price
- $21.00
- Regular price
-
- Sale price
- $21.00
- Unit price
- per
-
MUG - I'm Some Girls
- Regular price
- $22.00
- Regular price
-
- Sale price
- $22.00
- Unit price
- per
-
MUG - Lashes. Leggings. Leopard. Done.
- Regular price
- $22.00
- Regular price
-
- Sale price
- $22.00
- Unit price
- per
Showing 6 of 7 products on Apparel & Accessories collection
-
Example Product Title
- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
-
Example Product Title
- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
-
Example Product Title
- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
-
Example Product Title
- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
-
Example Product Title
- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
-
Example Product Title
- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
-
Example Product Title
- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
-
Example Product Title
- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
-
Example Product Title
- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
-
Example Product Title
- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
-
Example Product Title
- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
-
Example Product Title
- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
Pro. Tools
Hey Blend It Babes! We created an easy online catalog to find your favourite products and easily pick up locally in-store or have them shipped to your door!

- Lash Trays 11 products
- Glues & Adhesives 9 products
- Example Collection Title
- Example Collection Title
-
0.07 cc curl mix tray purple lashes
- Regular price
- $18.00
- Regular price
-
- Sale price
- $18.00
- Unit price
- per
-
0.07 cc curl mix tray Blue lashes
- Regular price
- $18.00
- Regular price
-
- Sale price
- $18.00
- Unit price
- per
-
.07 12mm Coloured Lashes
- Regular price
- $18.00
- Regular price
-
- Sale price
- $18.00
- Unit price
- per
Showing 6 of 11 products on Lash Trays collection
-
Advanced Adhesive / Glue
- Regular price
- $50.00
- Regular price
-
- Sale price
- $50.00
- Unit price
- per
-
Sensitive Adhesive / Glue
- Regular price
- $63.00
- Regular price
-
- Sale price
- $63.00
- Unit price
- per
-
Disposable Glue Stickers
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Showing 6 of 9 products on Glues & Adhesives collection
-
Example Product Title
- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
-
Example Product Title
- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
-
Example Product Title
- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
-
Example Product Title
- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
-
Example Product Title
- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
-
Example Product Title
- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
-
Example Product Title
- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
-
Example Product Title
- Regular price
- $19.99
- Regular price
-
$19.99 - Sale price
- $19.99
- Unit price
- per

6.5 Week Retention!
With our formulated Advanced Adhesive we have our clients saying WOW! This image was one of our clients at 6.5 weeks! We are in LOVE!